LECO N-TYPETehnologie celulară
Tehnologia celulelor semi-tăiate SMBB
Celulă bifacialăTehnologii Module
Performanță excelentă anti-PID la nivel scăzut de LID
Mai puține efecte de umbrire a punctelor fierbinți
Putere de ieșire mai mare BOS și LCOE mai mici
● ISO9001:2015 QMS
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 SSM
● Standardul de calitate IEC61215/IEC61730
● Teste IEC61701/IEC62716 pentru sare/ceață/amoniac
| Celule solare | Mono de tip N |
| Număr de celule | 120 (6x20) |
| Dimensiuni | 2172 x 1303 x 35 mm |
| Greutate | 35,0 kg |
| Sticlă față/spate | Sticlă semi-securizată cu strat de 2,0 mm |
| Cadru | Aliaj de aluminiu anodizat (ranforsat pentru sarcini mari opțional) |
| Cutie de joncțiune | Protecție IP68 (3 diode bypass) |
| Cabluri de ieșire | 4,0 mm² |
| 250 mm (+)/ 350 mm (-) | |
| Lungimea poate fi personalizată | |
| Conectori | Compatibil cu Mc4 |
| Test de sarcină mecanică | Față 5400Pa / Spate 2400Pa |
| CLASA DE PUTERE | ALEK-620ND | ALEK-625ND | ALEK-630ND | ALEK-635ND | ALEK-640ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Putere maximă (Pmax) | 620W | 472W | 625W | 476W | 630W | 480W | 635W | 484W | 640W | 488W |
| Tensiune în circuit deschis (Voc) | 43,75 V | 41,13 V | 43,96 V | 41,33 V | 44,16 V | 41,52 V | 44,37 V | 41,71 V | 44,57 V | 41,90 V |
| Curent de scurtcircuit (Isc) | 18.16A | 14,72A | 18.20A | 14,76A | 18.24A | 14,80A | 18.28A | 14,84A | 18.32A | 14,88A |
| Tensiune la putere maximă (Vmpp) | 36,21 V | 33,98 V | 36,44 V | 34,20 V | 36,67 V | 34,41 V | 36,90 V | 34,62 V | 37,12 V | 34,83 V |
| Putere maximă curentă (Impp) | 17.12A | 13,89A | 17.15A | 13,92A | 17.18A | 13,95A | 17.21A | 13,98A | 17.24A | 14.01A |
| EFICIENȚA MODULULUI (%) | 21,91% | 22,08% | 22,26% | 22,44% | 22,61% | |||||
STC: Iradianță 1000W/m², temperatura celulei 25ºC, AM1.5G
NMOT: Iradianță 800W/m², temperatură ambiantă 20ºC, viteză a vântului 1m/s, AM1.5G
| Câștig spate | Parametru | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Putere maximă (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 23,00% | 23,19% | 23,37% | 23,56% | 23,74% | |
| 15% | Putere maximă (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 25,19% | 25,40% | 25,60% | 25,80% | 26,01% | |
| 25% | Putere maximă (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 27,38% | 27,60% | 27,83% | 28,05% | 28,27% |
| Container | 40'HQ |
| Bucăți pe palet | 32 |
| Paleți per container | 18 |
| Bucăți per recipient | 576 |
| Temperatura modulului de operare | -40℃ până la +85℃ |
| Tensiune maximă a sistemului | 1500 CC (IEC) |
| Valoare maximă a siguranței în serie | 35A |
| Toleranță de putere | 0/+5W |
| Temperatura nominală de funcționare (NMOT) | 45±2℃ |
| Coeficientul de temperatură al Pmax | -0,30%/℃ |
| Coeficientul de temperatură al COV | -0,24%/℃ |
| Coeficientul de temperatură Isc | +0,04%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Clădirea 36, Hongqiao Xinyuan, districtul Chongchuan, orașul Nantong, China
www.alifesolar.com