LECO N-TYPETehnologie celulară
Tehnologia celulelor semi-tăiate SMBB
Celulă bifacialăTehnologii Module
Performanță excelentă anti-PID la nivel scăzut de LID
Mai puține efecte de umbrire a punctelor fierbinți
Putere de ieșire mai mare BOS și LCOE mai mici
● ISO9001:2015 QMS
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 SSM
● Standardul de calitate IEC61215/IEC61730
● Teste IEC61701/IEC62716 pentru sare/ceață/amoniac
| Celule solare | Mono de tip N |
| Număr de celule | 144 (6x24) |
| Dimensiuni | 2278 x 1134 x 30 mm |
| Greutate | 31,5 kg |
| Sticlă față/spate | Sticlă semi-securizată cu strat de 2,0 mm |
| Cadru | Aliaj de aluminiu anodizat (ranforsat pentru sarcini mari opțional) |
| Cutie de joncțiune | Protecție IP68 (3 diode bypass) |
| Cabluri de ieșire | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Lungimea poate fi personalizată | |
| Conectori | Compatibil cu Mc4 |
| Test de sarcină mecanică | Față 5400Pa / Spate 2400Pa |
| CLASA DE PUTERE | ALVU-570ND | ALVU-575ND | ALVU-580ND | ALVU-585ND | ALVU-590ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Putere maximă (Pmax) | 570W | 429W | 575W | 433W | 580W | 437W | 585W | 441W | 590W | 445W |
| Tensiune în circuit deschis (Voc) | 51,41 V | 48,69 V | 51,55 V | 48,82 V | 51,68 V | 48,96 V | 51,81 V | 49,09 V | 51,94 V | 49,23 V |
| Curent de scurtcircuit (Isc) | 14.15A | 11.41A | 14.22A | 11.47A | 14.29A | 11,53 A | 14.36A | 11,59 A | 14.43A | 11,65A |
| Tensiune la putere maximă (Vmpp) | 42,41 V | 39,36 V | 42,56 V | 39,51 V | 42,71 V | 39,66 V | 42,86 V | 39,80 V | 43,00 V | 39,95 V |
| Putere maximă curentă (Impp) | 13.44A | 10,90A | 13.51A | 10,96A | 13,58A | 11.02A | 13,65A | 11.08A | 13,72A | 11.14A |
| EFICIENȚA MODULULUI (%) | 22,07% | 22,26% | 22,45% | 22,65% | 22,84% | |||||
STC: Iradianță 1000W/m², temperatura celulei 25ºC, AM1.5G
NMOT: Iradianță 800W/m², temperatură ambiantă 20ºC, viteză a vântului 1m/s, AM1.5G
| Câștig spate | Parametru | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Putere maximă (Pmax) | 599W | 604W | 609W | 614W | 620W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 23,17% | 23,37% | 23,57% | 23,78% | 23,98% | |
| 15% | Putere maximă (Pmax) | 656W | 661W | 667W | 673W | 679W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 25,37% | 25,60% | 25,82% | 26,04% | 26,27% | |
| 25% | Putere maximă (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 731W | 738W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 27,58% | 27,82% | 28,07% | 28,31% | 28,55% |
| Container | 20'GP | 40'HQ |
| Bucăți pe palet | 36 | 36 |
| Paleți per container | 5 | 20 |
| Bucăți per recipient | 180 | 720 |
| Temperatura modulului de operare | -40℃ până la +85℃ |
| Tensiune maximă a sistemului | 1500 CC (IEC) |
| Valoare maximă a siguranței în serie | 30A |
| Toleranță de putere | 0/+5W |
| Temperatura nominală de funcționare (NMOT) | 45±2℃ |
| Coeficientul de temperatură al Pmax | -0,29%/℃ |
| Coeficientul de temperatură al COV | -0,25%/℃ |
| Coeficientul de temperatură Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Clădirea 36, Hongqiao Xinyuan, districtul Chongchuan, orașul Nantong, China
www.alifesolar.com