LECO N-TYPETehnologie celulară
Tehnologia celulelor semi-tăiate SMBB
Celulă bifacialăTehnologii Module
Performanță excelentă anti-PID la nivel scăzut de LID
Mai puține efecte de umbrire a punctelor fierbinți
Putere de ieșire mai mare BOS și LCOE mai mici
● ISO9001:2015 QMS
● ISO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 SSM
● Standardul de calitate IEC61215/IEC61730
● Teste IEC61701/IEC62716 pentru sare/ceață/amoniac
| Celule solare | Mono de tip N |
| Număr de celule | 108 (6x18) |
| Dimensiuni | 1961 x 1134 x 33 mm |
| Greutate | 27,8 kg |
| Sticlă față/spate | Sticlă semi-securizată cu strat de 2,0 mm |
| Cadru | Aliaj de aluminiu anodizat (ranforsat pentru sarcini mari opțional) |
| Cutie de joncțiune | Protecție IP68 (3 diode bypass) |
| Cabluri de ieșire | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Lungimea poate fi personalizată | |
| Conectori | Compatibil cu Mc4 |
| Test de sarcină mecanică | Față 5400Pa / Spate 2400Pa |
| CLASA DE PUTERE | ALDB-490ND | ALDB-495ND | ALDB-500ND | ALDB-505ND | ALDB-510ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Putere maximă (Pmax) | 490W | 368W | 495W | 372W | 500W | 376W | 505W | 380W | 510W | 384W |
| Tensiune în circuit deschis (Voc) | 39,55 V | 37,12 V | 39,78 V | 37,36 V | 40,00 V | 37,59 V | 40,22 V | 37,83 V | 40,44 V | 38,06 V |
| Curent de scurtcircuit (Isc) | 15,72A | 12,58A | 15,78A | 12,62A | 15,84A | 12,67A | 15,90A | 12,72A | 15,96A | 12,77A |
| Tensiune la putere maximă (Vmpp) | 33,11 V | 31,08 V | 33,31 V | 31,29 V | 33,51 V | 31,50 V | 33,71 V | 31,71 V | 33,91 V | 31,91 V |
| Putere maximă curentă (Impp) | 14,80A | 11,84A | 14,86A | 11,89A | 14,92A | 11,94A | 14,98A | 11,98A | 15.04A | 12.03A |
| EFICIENȚA MODULULUI (%) | 22,03% | 22,26% | 22,48% | 22,71% | 22,93% | |||||
STC: Iradianță 1000W/m², temperatura celulei 25ºC, AM1.5G
NMOT: Iradianță 800W/m², temperatură ambiantă 20ºC, viteză a vântului 1m/s, AM1.5G
| Câștig spate | Parametru | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Putere maximă (Pmax) | 515W | 520W | 525W | 530W | 536W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 23,14% | 23,37% | 23,61% | 23,84% | 24,08% | |
| 15% | Putere maximă (Pmax) | 564W | 569W | 575W | 581W | 587W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 25,34% | 25,60% | 25,86% | 26,12% | 26,37% | |
| 25% | Putere maximă (Pmax) | 613W | 619W | 625W | 631W | 638W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 27,54% | 27,82% | 28,11% | 28,39% | 28,67% |
| Container | 40'HQ |
| Bucăți pe palet | 34 |
| Paleți per container | 24 |
| Bucăți per recipient | 816 |
| Temperatura modulului de operare | -40℃ până la +85℃ |
| Tensiune maximă a sistemului | 1500 CC (IEC) |
| Valoare maximă a siguranței în serie | 30A |
| Toleranță de putere | 0/+5W |
| Temperatura nominală de funcționare (NMOT) | 45±2℃ |
| Coeficientul de temperatură al Pmax | -0,29%/℃ |
| Coeficientul de temperatură al COV | -0,25%/℃ |
| Coeficientul de temperatură Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Clădirea 36, Hongqiao Xinyuan, districtul Chongchuan, orașul Nantong, China
www.alifesolar.com