LECO N-TYPETehnologie celulară
Tehnologia celulelor semi-tăiate SMBB
Tehnologii de module celulare bifaciale
Performanță excelentă anti-PID la nivel scăzut de LID
Mai puține efecte de umbrire a punctelor fierbinți
Putere de ieșire mai mare BOS și LCOE mai mici
● ISO9001:2015 QMS
● SO14001:2015 EMS
● ISO45001:2018 SSM
● Standardul de calitate IEC61215/IEC61730
● Teste IEC61701/IEC62716 pentru sare/ceață/amoniac
| Celule solare | Mono de tip N |
| Număr de celule | 96 (6x16) |
| Dimensiuni | 1762 x 1134 x 30 mm |
| Greutate | 24,0 kg |
| Geam frontal | Sticlă semi-securizată cu strat de 2,0 mm |
| Cadru | Aliaj de aluminiu anodizat (ranforsat pentru sarcini mari opțional) |
| Cutie de joncțiune | Protecție IP68 (3 diode bypass) |
| Cabluri de ieșire | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Lungimea poate fi personalizată | |
| Conectori | Compatibil cu Mc4 |
| Test de sarcină mecanică | Față 5400Pa / Spate 2400Pa |
| CLASA DE PUTERE | ALDX-435N | ALDX-440N | ALDX-445N | ALDX-450N | ALDX-455N | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Putere maximă (Pmax) | 435W | 326W | 440W | 330W | 445W | 334W | 450W | 338W | 455W | 342W |
| Tensiune în circuit deschis (Voc) | 34,49 V | 32,33 V | 34,74 V | 32,58 V | 34,97 V | 32,82 V | 35,21 V | 33,07 V | 35,45 V | 35,68 V |
| Curent de scurtcircuit (Isc) | 15,84A | 12,67A | 15,90A | 12,72A | 15,96A | 12,77A | 16.02A | 12,82A | 16.08A | 12,86A |
| Tensiune la putere maximă (Vmpp) | 29,43 V | 27,57 V | 29,65 V | 27,80 V | 29,87 V | 28,02 V | 30,08 V | 28,24 V | 30,29 V | 28,46 V |
| Putere maximă curentă (Impp) | 14,78A | 11,82A | 14,84A | 11,87A | 14,90A | 11,92A | 14,96A | 11,97A | 15.02A | 12.02A |
| EFICIENȚA MODULULUI (%) | 21,77% | 22,02% | 22,27% | 22,52% | 22,77% | |||||
| STC: Iradianță 1000W/m², temperatura celulei 25°C, AM1.5G NMOT: Iradianță 800W/m², temperatură ambiantă 20°C, viteză a vântului 1m/s, AM1.5G | ||||||||||
| Câștig spate | Parametru | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Putere maximă (Pmax) | 457W | 462W | 467W | 473W | 478W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 22,86% | 23,12% | 23,38% | 23,65% | 23,91% | |
| 15% | Putere maximă (Pmax) | 500W | 506W | 512W | 518W | 523W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 25,04% | 25,32% | 25,61% | 25,90% | 26,19% | |
| 25% | Putere maximă (Pmax) | 544W | 550W | 556W | 563W | 569W |
| STC pentru eficiența modulului (%) | 27,21% | 27,53% | 27,84% | 28,15% | 28,46% |
| Container | 40'HQ |
| Bucăți pe palet | 36 |
| Paleți per container | 26 |
| Bucăți per recipient | 936 |
| Temperatura modulului de operare | -40℃ până la +85℃ |
| Tensiune maximă a sistemului | 1500 CC (IEC) |
| Valoare maximă a siguranței în serie | 30A |
| Toleranță de putere | 0/+5W |
| Temperatura nominală de funcționare (NMOT) | 45±2℃ |
| Coeficientul de temperatură al Pmax | -0,29%/℃ |
| Coeficientul de temperatură al COV | -0,25%/℃ |
| Coeficientul de temperatură Isc | +0,045%/℃ |
ALife Solar Technology Co., Ltd.
Telefon/Whatsapp/Wechat: +86 13023538686
E-mail: gavin@alifesolar.com
Clădirea 36, Hongqiao Xinyuan, districtul Chongchuan, orașul Nantong, China
www.alifesolar.com